
De All Weather Sweater (aka de AWS) is een sweater voor meisjes vanaf een jaar of 13-14, oftewel pubers die al in volwassen maten passen maar er niet persé als een volwassene willen uitzien.

De sweater heeft schuine zijnaden en is kort van lengte. Hij is beschikbaar in maten S, M en L. Mijn dochters (14 en 16) dragen hem in maat M (ze zijn beiden ongeveer 165cm groot, hun gewicht mag ik hier niet delen ;-)).
Ik gebruikte hier de effen kleurtjes van de laatste See You At Six collectie, voornamelijk omdat die bijpassende boordstoffen me zo’n grote fan maken. Gedaan met zoeken naar de meest passende kleur. De opdruk maakte ik met mijn Cameo en zijn twee woorden die gewoon in de bibliotheek van het Silhouette-computerprogramma zitten. Gemakzucht noemen ze zoiets.

Deze sweater is een goed basispatroon, net zoals de oversizede Emma-trui van Griet, waarmee je alle kanten op kan. Mijn testers bewezen dat: accenten aan de mouwen zoals bij de AWS van Julie en ook van An en Emma. Of volledig doorgesneden voorpanden en mouwen zoals bij Leonie. Natuurlijk kan je hem ook supereenvoudig houden, zoals de versies van Nicky, Joia en Stien. Annelies maakte voor haarzelf een zacht veelkleurig exemplaar en Miek deed iets met een geweldige fake applicatie. Laura en Fabienne accentueerden dan weer de schuine zijnaad. Ik moet jullie niet vertellen dat ik heel erg blij ben met zoveel trotse meters voor mijn nieuwe baby.
Je kan het patroon gratis en voor niks HIER downloaden. Uiteraard enkel voor eigen gebruik, niet voor commerciële doeleinden of het geven van workshops.
weetjes:
– naadwaarde (1cm) is niet inbegrepen!
– de 3 patroondelen worden tegen de stofvouw gelegd, het voorpand en het rugpand knip je maar één keer, de mouw twee keer
– voor de boorden gebruik je best boordstof
– de tailleboord en mouwboorden knip je 11cm hoog, de breedte is afhankelijk van de rekbaarheid van je boordstof (ik neem vaak 85% van de oorspronkelijke breedte)
– de halsboord knip je 5cm hoog
Natuurlijk hoor of zie ik het graag als jullie er iets mee aanvangen. Als jullie willen mogen jullie op Instagram de hashtags #AWS #allweathersweater en #byevamaria gebruiken, of @byevamaria gewoon taggen in je bericht, zo mis ik geen enkel exemplaar. Op Facebook kan je eventueel mijn pagina vermelden. Moest je erover bloggen, dan is het altijd fijn om even naar hier te verwijzen.
En een extra weetje:
ik tekende het patroon op de tonen van de lovely Angèle die in La loi de Murphy zingt:
would be better in my sweater than be outside in this weather
en meteen was de naam van het patroon geboren.
Veel plezier ermee! x
FAN! Hier gaan we er veel van maken!
Fijn!
Hier zou ik mij nu ook nog aan durven wagen…
De dochters zien er alvast kei cool uit! Merci voor het patroon!
Graag gedaan! Ik ben nu al benieuwd naar jouw exemplaar, als je durft 😉 Tuurlijk wel!
Zeer mooi!!! Bedankt voor een leuk gratis patroon!
Dankjewel, graag gedaan!
Heel gaaf! Eens printen en zien of mijn 150cm tellende dame al toekomt met de S.. Dien schuine zijden zijn zo tof he?!
Zou misschien al moeten lukken voor haar!
Heel hartelijk bedankt voor dit patroon ga er zeker een paar proberen.
Super tof! Betekent dat, dat je als je 1,80 bent, je met 15 cm verlengt?
Ik geloof nooit dat die 15cm lengteverschil enkel in jouw bovenlijf zit, toch? Ik zou het gewoon even nameten op het patroon, en kijken of het écht nodig is. Ik maak voor mezelf de M en verleng hem niet (ik ben 176cm groot).
Dank je! Tof patroon, bedankt voor 't delen 🙂
Dank je! En wat een knappe foto's ;-x
Oh, merci. Deze keer nam de Husband ze.
Hhhhhhhheeeeeeeelllllll tof!
Zooooooooo enthousiast! Merci!
love my sweater! en you ook natuurlijk eh x <3
<3
awesome ! mercie !
Ze zien er superleuk uit, patroon afgedrukt. Straks even nameten of dochter in maatje s past.
Super!
Zalig! Ik zwier deze bij op mijn truienlijst voor zus!
Goed zo! 😉
Alright, ik heb mijn volgende sweaterpatroon (voor mezelf, deuh!) ook gevonden! Vandaag afgedrukt, ik heb er al mega zin in! Een dikke merci voor het delen!
Graag gedaan, ik ben al benieuwd!
Topper! Niet alleen het patroon, vooral jij!
Lief, Hanne, dankjewel!
Bedankt om dit leuke patroontje met ons te delen!!
Graag gedaan!
Super leuk! Staat op mijn to-do lijstje 🙂
Bovenaan toch, hoop ik 😉
Wat geweldig dat je het patroon met ons deelt! Staat hier nu zeker op het lijstje om te maken!
Vimke
Veel plezier ermee!
Hey Eva, fijn dat je dit deelt! Hoeveel stof heb je hier voor nodig?
Graag gedaan. Voor deze sweater heb je 2x de hoogte van het patroon nodig, dat zal ongeveer 110 à 120 cm zijn.
Een M voor een tiener van 165 cm … en ik meet 158 cm …
I smell possibilities!
Haha, zeker ook geschikt voor volwassenen hoor!
Dank je wel voor het superleuke patroon! Hierbij mijn versie https://tante-bet.blogspot.nl/2018/03/all-weather-sweater.html?m=1
Graag gedaan, ik ga onmiddellijk kijken!
Superleuk patroon! Van harte dank je wel voor het publiceren. Met twee puber-dochters gaat die sweater hier zeker gemaakt worden en wel meer dan eens ook. Ik heb het zojuist uitgeprint, ga zondag naar het Stoffenspektakel dus de timing is perfect. Nogmaals van harte bedankt.
Dankjewel voor dit patroon, dat wordt gegarandeerd een hit!
Ik ben al benieuwd!
https://tante-bet.blogspot.nl/2018/03/all-weather-sweater-nummer-2.html?m=1 En nog eentje 🙂
Ga binnenkort een sweater voor mijzelf maken. Eerst nog even mooie stof uitzoeken. Dank je wel voor het delen van het patroon!
Graag gedaan, veel succes ermee!
Wauw, bedankt voor het patroon! Een van de eerste echt mooie stukken die ik voor mezelf maakte, en hij zat ook supersnel in elkaar 🙂 nu hoop ik bijna op koude dagen zodat ik hem aankan hihi
Oh, fijn! Graag gedaan, ik hoop dat je er veel plezier van hebt! x
Ben er hier aan begonnen.
Maar nu zie ik dat de mouw een stuk beder is dan het stuk waar ze aan moet. Klopt dat of heb ik iers mis gedaan?
Hey Mieke, er zit inderdaad een verschil tussen de mouwkop en de mouw zelf. Ik digitaliseerde het patroon niet zelf, dus ik zou dat eens moeten uitpluizen hoe dat gebeurd is. Je jan de mouw bovenaan gewoon wat smaller tekenen hoor, maar wel de zoombreedte behouden. Succes!
Dankje, was aant twijfelen of er nu iets mis was met printen of zo