
De tricot die ik gebruikte koos ik een jaar geleden uit bij Girl Charlee Fabrics. Ik vond de print prachtig en wilde die éne yard echt niet verknoeien. Mijn tricotvertrouwen moest nog wat aandikken, vond ik toen.

Dat tricotvertrouwen is nog steeds niet helemaal wat het moet zijn, maar kom, de schaar erin! De basis werd mijn festivaljurk, met als enige verschil dat ze deze keer iets smaller werd gemaakt (die éne yard, weet je wel…). Het voorpand en het achterpand moesten ook elk in een andere stofrichting geknipt worden. Niet helemaal koosjer, ik weet het, maar het was dàt of geen jurk.
Voor de halslijn maakte ik deze keer biais uit dezelfde stof. Wat toch altijd een mooiere afwerking geeft. Volgende keer doe ik dat ook voor de mouwzomen, want nu is er daar toch weer wat ‘gebobbel’ in het spel.

De mouwen werden aangeknipt en in één van de schoudernaden stak ik een rits. Het denkwerk dat daaraan vooraf ging… Misschien was het de warmte, maar dat ritsgeval heeft me 5 keer meer tijd gekost dan de hele jurk bij mekaar.
Voor mij is dit de ideale zomerjurk, luchtig, toffe print en easy-to-wear. I like!
Als ik nu maar vijf minuten tijd had… En als mijn naaimachine nu maar mee in onze gevulde vakantieauto kon… En als Girl Charlee nu wat dichter bij de deur lag…
… dan stak jij zo'n jurk op 1-2-3 in mekaar!
oo wat mooi zeg! na die boekentassen hier komt er ook eens iets anders hoor!
Love it! Misschien moet je je denkwerk eens delen met ons? Want het denkzweet breekt me al uit bij het zien van die constructie. Netjes hoor!
Tja, ik denk dat er simpeler manieren moeten zijn voor die rits, nu werkte ik met zo'n ritsflapje… Ik denk er nog eens over na en dan komt er wel eens een tuto van.
Weer heel knap!
I like too! Very much! Die rits is echt een super detail. Delen die handel 🙂
Heel mooi!
Oh hij is echt heel tof!
mooi jong! Jij staat daar zo schoon mee!
Heel mooi! En het is idd een perfect model voor jou. Die benen mogen gezien worden :)!
Dat de zomer nog lang mag duren! Schoon!
Ik ben er ook helemaal weg van! Super!!!
Supermooi; die rits vind ik ook echt een heel leuk detail!
Leuk!! Tof stofje ook.
Wauw, supermooi! Een tutorial: hoe rits inzetten in de schoudernaad? Please!
<3
Zo mooi!
Dat ritsgevalketje deed ik ook al eens….er kwam inderdaad iets meer denkwerk aan te pas!
🙂
Heel mooi!Je staat er prachtig mee.
Oh wauw! Prachtig stofje … en die rits! Zalig!
Oh! Een prachtstuk! En die rits was de tijd meer dan waard hoor…
Heel mooi! En watt staat 'ie je goed!
Geweldig jurkje! En de rits maakt het helemaal af, netjes!!
Ontzettend mooi! Wil ik ook wel in mijn kleerkast!
Héél leuk! Staat je goed!
Super! 🙂
Herhaling, maar toch nog: prachtig stofje en leuk detail die rits. Netjes gedaan ook die biaisrand!
Wauw!
Dit type jurkjes staat jouw zooooo mooi ! Laatst dacht ik nog aan je zwarte festivaljurk (zou ik me ook daar ook eens aan wagen in een prachtige crêpe stofje), en nu ik dit zie breng je me weer een stapje dichter in het overwegingsproces … ! Maar sowieso, het staat jou prachtig !
Heel leuk! En de rits – Top!
prachtig!
heel leuk zomerjurkje! 't is gewoonweg helemaal 'af', met die rits…
I love it! Echt heerlijk jurkje.
Veel plezier ermee. 😉
Je werk mag er zijn want de jurk is in een woord geweldig! Liefs Marcella
I like it too – very much.
Prachtig! Ik ben heel benieuwd naar je ritsavontuur – en sta vol bewondering voor eigengemaakte biais in tricot, ik mag er niet aan denken 🙂
supercute dress!!
Maar zo schoon!
Die biais, stik je die dan met een gewone naald?
Ja , deze keer wel omdat ik mijn jerseynaald er vergat op te zetten 🙂
Och, allee seg dat ziet er perfect uit!
En met uw jerseynaald ziet dat er hetzelfde uit?
Ja zenne, traag stikken en ca va.
Merci!
Mooi Eva!!!!
Eén woord : PRACH-TIG ! Wat jij allemaal kan, niet te doen. Het modelleke staat je uitstekend; eenvoud siert -))
Heeeeel mooi, net als het wit-zwarte kleedje. Ik duim mee voor een tuto! Want alleen durf ik er niet aan te beginnen, te veel stof en tijd om mogelijks te verspillen… Chique dinges!